Londra'da gezilmesi Gereken 5 Destinasyon

Yılda 27 milyon ziyaretçi alan Londra Avrupa'nın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri. Londra'ya gidince bunun nedenini anlamanız kolay olacak. Mesela; Londra'nın tarihi bölgesi, İngilterenin en küçük şehri. Ayrıca Cosmopolitan bir şehir olan Londra, doğu, batı, guzey, güney ve merkez olarak bölgelere ayrılıyor. Her bölgenin kendine özgü bir kültürü var. Seçkin kültürü, sanatı, tarihi ve modern mimariyi birleştiren yapılarıyla dünyanın en güzel şehirlerinden biri. Londra'ya gitme niyetiniz varsa bu yazıyı okumadan geçmeyi.


Harry Potter Warner Bros. Studio Tour

Warner Bros. Londra Stüdyosu Turu'na yaptığınız bu gezide, kendinizi Harry Potter'ın büyüleyici dünyasına bırakın.  Harry Potter filmlerinin nasıl yapıldığı hakkında bilgi alın. Sihirli Diagon Sokağında yürüyün. Ollivanders asa dükkanını ve Gringotts bankasını inceleyin. Dumbledore'un ofisini ve daha önce görülmemiş hazineleri keşfedin. Harry Potter'un gizemli dünyasına adım atın. Orijinal setleri, kostümleri ve sahne malzemelerini görün. Bütün 8 filmin çekildiği bu sette, sihire ve hayal gücüne bizzat şahit olun.


London Eye

Londra'nın merkezinde olan London Eye, parlamento ve Big Ben'in karşısındadır. 135 metre yükseklikte ve Avrupa'nın en yükse dönme dolabıdır. Birleşik Krallık'ın en çok ziyaret edilen noktasıdır. Yılda 3 milyon ziyaretçi alıyor. London Eye Fantastic Four ve Harry Potter and the Deadly Hollows :part 2 gibi filmlerde yer almıştır.


Big Ben

Fotoğraf/Jurica Koletic

Big Ben, Londra'daki Westminster Sarayı'nın kuzey ucunda bulunan çarpıcı saatin Büyük Çanı'nın takma adıdır. Big Ben'in bulunduğu kulenin resmi adı aslında Saat Kulesi idi.Birleşik Krallık Kraliçesi 2. Kule Augustus Pugin tarafından neo-Gotik bir tarzda tasarlandı. Kule, tüm dünyada tanınan bir İngiliz kültür ikonudur. Saat kulesi 1987'den beri UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır.


Powered by Bilifo.com - 2020